Czy wiecie jak ważne w naszej diecie są  mleko i produkty mleczne?  A jeśli dodamy, że polskich producentów produktów nabiałowych wyróżnia najwyższa jakość , dbałość o ekologię i profesjonalizm? Co więcej! Czy macie świadomość, że wybierając polskie produkty nabiałowe wspieracie polską gospodarkę: przyczyniacie się do zwiększenia PKB, zmniejszenia bezrobocia w Polsce oraz zwiększenia płac?

Właśnie dlatego chcemy zachęcić Was do jak najczęstszego sięgania po polskie mleko i produkty mleczne.

Kampania „Bądź świadomy – kupuj polskie” ma na celu wskazanie, dlaczego wybór polskich produktów  jest najlepszym wyborem.

Bohaterem kampanii jest rodzina Mlekosławnych, czyli rysunkowa rodzina, której członkowie symbolizują mleko i produkty mleczne: Tata Mlekosław, Mama Mlekosława, a także ich dzieci: Serosław, Jogurtosław, Masłosław i Śmietankosława. Postaci te bardzo chętnie wprowadzą Was w świat „polskiego mleka” i pomogą Wam podjąć decyzję, gdy staniecie kolejny raz przed sklepową lodówką zastanawiając się, który produkt wybrać. Przypomnijcie sobie wówczas polską rodzinę Mlekosławnych i kupujcie świadomie 🙂

Kampania jest organizowana przez Polską Izbę Mleka i finansowana z Funduszu Promocji Mleka.