Za oknem jesień! Szybko nadeszła w tym roku, bo jeszcze… latem. Jednak Mlekosławni wciąż są w letnim humorze – oglądają zdjęcia z wakacji, a przypominając sobie tegoroczne upały cieszą się chłodem lodówki. Tylko Mlekosław stroni od chłodnych temperatur, on jednak woli cieplejsze kraje takie jak Kuchenna Szafka. Natomiast mały Masłosław rozpływa się na samo wspomnienie wakacyjnych wariacji.

Jesienią w rodzinie rządzą rodzice: Mlekosław i Mlekosława oraz Serosław. Ich bogaty skład jest niezwykle ważny właśnie o tej porze roku! Większości z nas brakuje teraz nie tylko słońca, ale także witamy D. Polskie świeże mleko i żółty ser zawierają najwięcej tej witaminy spośród pozostałych produktów mlecznych – jesienią i zimą powinniśmy sięgać po nie częściej niż zwykle.

Serosław pęka z dumy! W końcu jest w czymś lepszy od rodzeństwa! Kwaśna mina Śmietankosławy mówi sama za siebie: nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy. Ach Śmietankosławo, nie martw się! Przecież bitą śmietanę je się z wielką ochotą o każdej porze roku!